I. DEFINICJE
- Kaliski Festiwal Nauki (KFN) – publiczne wydarzenie promujące naukę o charakterze popularno-naukowym.
- Kampus Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, adres: Poznańska 201-205, 62-800 Kalisz – miejsce, w którym odbędzie się 2. Kaliski Festiwal Nauki.
- Organizator – Stowarzyszenie „Nauka z Kulturą”, nr tel: 696 974 563, adres: Babina 1, 62-800 Kalisz. Biuro organizacyjne KFN - budynek Instytutu Inżynierii Mechanicznej, ul. Poznańska 201-205, 62-800 Kalisz, pokój 16. Organizator odpowiada za koordynację wydarzenia, kontakt z Realizatorami oraz promocję KFN.
- Realizator – osoba zgłaszająca i/lub prowadząca oraz współprowadząca, odpowiedzialna za przygotowanie i realizację zgłoszonej aktywności podczas KFN.
- Osoba zgłaszająca – osoba przesyłająca formularz zgłoszeniowy, która może pełnić także rolę Realizatora. Jest odpowiedzialna za komunikację z pozostałymi współprowadzącymi oraz za uzgodnienia z Organizatorem.
- Osoba prowadząca i współprowadząca – osoby odpowiedzialne za przygotowanie i realizację zgłoszonej aktywności.
- Formularz zgłoszeniowy – elektroniczny formularz zgłoszenia udziału w KFN dostępny online na stronie www.kaliskifestiwalnauki.pl.
- Aktywność – stanowisko pokazowe, warsztaty, wykład, wystawa lub inna aktywność realizowana podczas KFN.
- Nazwa aktywności – nazwa stanowiska, wykładu, warsztatów, wystawy lub innej aktywności. Nie zawiera nazwy własnej reprezentowanej instytucji czy koła naukowego.
- Opis aktywności – tekst opisujący zgłoszoną aktywność. Nie zawiera błędów stylistycznych, ortograficznych ani gramatycznych.
- Numer ID – unikalny numer identyfikujący zgłoszoną aktywność, nadawany przez Organizatora po przyjęciu zgłoszenia, używany podczas kontaktu z Organizatorem.
- Stanowisko pokazowe – przygotowane przez Realizatora stanowisko o charakterze naukowym, popularnonaukowym, eksperymentalnym, edukacyjnym lub artystycznym. Maksymalnie 4 osoby obsługujące jedno stanowisko.
- Warsztaty – rodzaj aktywności o charakterze naukowym, popularnonaukowym, eksperymentalnym, edukacyjnym lub artystycznym. Warsztaty odbywają się w ustalonych przedziałach czasu, z zapisami. Zalecany czas warsztatów to 1,5 h (2x 45min)
- Wykłady – wykład naukowy lub prelekcja odbywające się w ustalonych przedziałach czasu, z możliwością rejestracji. Maksymalny czas trwania wykładu to 60 min
- Wystawa – prezentacja prac, dzieł, fotografii lub innych obiektów w wyznaczonym miejscu.
- Inne – różne formy aktywności, np. debata, science show, rozmowa o nauce, spotkanie autorskie, gra planszowa, gra terenowa, seans filmowy, przedstawienie/spektakl, pokaz, koncert, audycja radiowa, oficjalne otwarcie, wręczenie nagród, stanowisko partnera, wycieczka, animacje dla dzieci. W przypadku innych aktywności prosimy o kontakt telefoniczny
- Strefa wiedzy – przestrzeń tematyczna w hali Kampusu, zlokalizowane są tam stanowiska pokazowe z danej dziedziny nauki (4 strefy: nauki techniczne i ścisłe, nauki medyczne i zdrowie, nauki społeczne i humanistyczne, strefa kultury i sztuki). Informujemy, że w tym roku w hali targowej nie będzie sceny. Scena główna została przeniesiona do budynku Collegium Oecologicum. Na scenie głownej będą się odbywać wykłady popularnonaukowe.
Na wszystkie wykłady, warsztaty i aktywności inne odbywające się po za halą targową będzie obowiązywała rejestracja uczestników.
II. POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Udział w KFN jest bezpłatny dla:
- przedstawicieli wchodzących w skład Komitetu Organizacyjnego,
- publicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych,
- jednostek publicznych podległych Miastu Kalisz bądź innym jednostkom państwowym,
- osób/podmiotów, które zostały zwolnione z opłat na podstawie podpisanego porozumienia z Organizatorem.
- Od podmiotów nie należących do Komitetu może zostać pobrana opłata za możliwość realizacji aktywności podczas KFN w wysokości:
- 2000 zł netto za stanowisko,
- 1500 zł netto za warsztaty,
- inne formy aktywności zostaną wycenione indywidualnie.
- Opłaty obejmują podstawowe elementy techniczne (stoły, krzesła, podłączenie do prądu w zakresie uzgodnionym z Organizatorem) oraz promocję KFN. Szczegółowy zakres świadczeń znajduje się w ofercie Organizatora.
- KFN odbędzie się w dniu 13 – 15 marca 2025 r. w godzinach 9:00–18:00.
- Montaż stanowisk i przygotowanie przestrzeni odbędzie się w dniu 13 marca 2025 r., w godzinach 10:00–18:00, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Organizatora.
- Demontaż stanowisk możliwy będzie po zakończeniu wydarzenia, tj. od godziny 18:00 w dniu 15 marca 2025 r.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie wydarzenia, które będą publikowane na stronie: www.kaliskifestiwalnauki.pl.
III. ZGŁASZANIE AKTYWNOŚCI
- Warunkiem uczestnictwa w KFN jest:
- przesłanie zgłoszenia za pomocą elektronicznego formularza, do którego link znajduje się na stronie www.kaliskifestiwalnauki.pl;
- zobowiązanie terminowej realizacji płatności w wysokości podanej w II ust. 1 + 23% VAT na konto Stowarzyszenia (nr konta: 22 1020 2212 0000 5102 0477 7225) z dopiskiem Kaliski Festiwal Nauki w terminie 14 dni od wydarzenia (lub innym ustalonym indywidualnie z osobą zgłaszającą, w przypadku, gdy osoba zgłaszająca otrzymała zniżkę na udział w KFN, kwotę wskazaną w II, pkt. 1 pomniejsza się o wartość zniżki).
- Termin nadsyłania zgłoszeń: od 07.12.2024 r. do 31.12.2024 r. do godz. 23:59.
- Każde zgłoszenie powinno zawierać nazwę aktywności, opis aktywności, przypisaną strefę wiedzy, przedział czasowy trwania, liczbę uczestników (jeśli dotyczy), potrzebne zasoby i materiały, a także informacje dotyczące osoby zgłaszającej.
- Osoba zgłaszająca może przesłać maksymalnie 5 zgłoszeń aktywności.
- Osoba zgłaszająca otrzyma potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia na podany adres e-mail.
- W przypadku pytań lub problemów dotyczących zgłoszenia, osoba zgłaszająca może skontaktować się z Organizatorem pod numerem telefonu (62) 767 96 82.
- Wszystkie zgłoszenia podlegają ocenie merytorycznej przez Organizatora. O przyjęciu zgłoszenia decyduje jego jakość, zgodność z tematyką KFN oraz dostępność miejsc.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia zgłoszenia w przypadku, gdy:
- zgłaszana aktywność nie będzie miała charakteru naukowego, popularnonaukowego, eksperymentalnego, edukacyjnego lub artystycznego;
- zgłaszana aktywność będzie stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa publiczności;
- zgłaszana aktywność nie będzie spełniać wymogów formalnych i merytorycznych (błędny opis lub tytuł aktywności, które wskazują na błąd formalny);
- limity aktywności w poszczególnych obszarach lub strefach zostaną wyczerpane. W tym przypadku Rada Programowa podejmie decyzję o zakwalifikowaniu aktywności na podstawie treści zgłoszenia, jego walorów merytorycznych i popularnonaukowych;
- O odrzuceniu zgłoszenia osoba zgłaszająca zostanie poinformowana drogą elektroniczną na wskazany w formularzu adres e-mail;
- W przypadku akceptacji zgłoszenia przez Organizatora, osoba zgłaszająca zostanie o tym fakcie powiadomiona niezwłocznie po zakończeniu prac związanych z weryfikacją zgłoszeń.
IV. REALIZACJA AKTYWNOŚCI
- Realizatorzy są zobowiązani do:
- udziału w szkoleniu organizacyjnym w dniu 27.02.2025 r., o godz. 13:00;
- przygotowania wszystkich niezbędnych materiałów i zasobów technicznych;
- utrzymania porządku na swoim stanowisku przez cały czas trwania KFN.
- Wjazd na teren Kampusu (parking techniczny), w celu przygotowania stanowiska pokazowego lub montażu wystawy będzie możliwy jedynie w terminie wyznaczonym przez Organizatora, na podstawie wjazdówki wydanej przez Organizatora.
- Osoba zgłaszająca zobowiązuje się do aranżacji swojego miejsca pracy w sposób niepowodujący zniszczeń nawierzchni oraz ścian a także przestrzeni wystawienniczej (kategoryczny zakaz naklejania, mocowania do podłoża i ścian elementów wyposażenia stoiska, stosowania balonów wypełnionych gazem powodującym ich unoszenie się).
- Organizator nie zapewnia sprzętu niezbędnego do przewożenia elementów budowy lub wyposażenia stoisk ani pomocy fizycznej.
- Elementy aranżacji miejsc aktywności Realizatora nie mogą zasłaniać oznaczeń dróg i wyjść ewakuacyjnych, a także utrudniać dostępu do sprzętu gaśniczego. Miejsca aktywności nie mogą ograniczać ani blokować ciągów komunikacyjnych.
- Użycie jakichkolwiek materiałów łatwopalnych, pirotechnicznych, żrących oraz innych niebezpiecznych substancji, bez wiedzy i zgody Organizatora jest zabronione. Wszystkie ww. substancje należy zgłosić w formularzu zgłoszeniowym.
- Realizator ma prawo do rezygnacji z uczestnictwa w KFN do dnia 01.02.2025 r. W przypadku zgłoszenia rezygnacji po tym terminie, a także w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności podczas KFN, wobec Realizatora zostaną wyciągnięte konsekwencje.
- Na terenie Kampusu zlokalizowane będą punkty medyczne odpowiednio oznaczone na mapie KFN. Wszelkie przypadki wymagające pomocy medycznej należy zgłaszać w pierwszej kolejności ochronie i wolontariuszom lub osobom ze strony Organizatora.
- Organizator zapewnia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej dla Osób zgłaszających. Ponadto, Osoby zgłaszające poprzez zgłoszenie swojego udziału w KFN i wypełnienie formularza zgłoszeniowego oświadczają, iż sami ponoszą odpowiedzialność wobec Organizatora, jak i osób trzecich uczestniczących w KFN, za wszelkie szkody i zdarzenia powstałe podczas KFN wywołane działaniami lub zaniechaniami Osób zgłaszających lub osób trzecich, którymi Osoby zgłaszające się posługiwał przy przeprowadzaniu aktywności na: warsztatach, wykładach, wystawach, stanowiskach pokazowych, koncertach i innych działaniach podczas trwania KFN.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za mienie będące w dyspozycji Osób zgłaszających znajdujące się na terenie KFN. Jednocześnie Organizator zapewnia służby ochrony mienia oraz pomieszczenia, w których można przechowywać swoje rzeczy.
- Osoby zgłaszające mają obowiązek przeprowadzić swoją aktywność zgodnie z opisem i tematem podanym w formularzu zgłoszeniowym. Wszelkie zmiany w tym zakresie wymagają zgody Organizatora w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
- Osoba zgłaszająca ma obowiązek:
- dokonania rejestracji swojej obecności na terenie festiwalu oraz odbioru elementów identyfikujących, w szczególności opaski i identyfikatora;
- prowadzenia stanowiska pokazowego przez cały czas trwania KFN na terenie Kampusu;
- prezentowania wystawy przez cały czas trwania KFN na terenie Kampusu lub w wyznaczonym przez Organizatora miejscu;
- prowadzenia warsztatów we wcześniej ustalonych godzinach, przy czym na ustalone z Organizatorem warsztaty będą przeprowadzone zapisy odwiedzających;
- prowadzenia wykładów we wcześniej ustalonych godzinach, przy czym na ustalone z Organizatorem wykłady mogą być przeprowadzane zapisy odwiedzających;
- zaprezentowania tego, co zostało zgłoszone w formularzu zgłoszeniowym;
- przybycia na teren KFN w celu rejestracji w punkcie informacyjnym co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem swojej aktywności;
- przygotowania stanowiska pokazowego w terminie montażu stanowisk wskazanym przez Organizatora. Stanowisko pokazowe powinno być gotowe najpóźniej 1 godzinę przed otwarciem KFN;
- przybycia w wyznaczone miejsce aktywności (konkretna sala, wybrana scena) co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia;
- zachowania porządku i doprowadzenia miejsca, w którym realizuje swoją aktywność, do stanu, w jakim je zastał;
- zapoznania się i przestrzegania przepisów zawartych w regulaminie Kampusu, w szczególności dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów przeciwpożarowych zarówno na swoim stanowisku, jak i na terenie Kampusu. Regulamin Kampusu oraz budynków jest dostępny na stronie: www.kaliskifestiwalnauki.pl.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za treści prezentowane podczas KFN przez osoby zgłaszające. Osoby zgłaszające są wyłącznymi odpowiedzialnymi za treści przekazywane podczas swoich aktywności.
- KFN będzie zbierać i przetwarzać dane osobowe Realizatora oraz Opiekuna Realizatora wskazane w formularzu zgłoszeniowym.
- Dane przetwarzane będą zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r.). Administratorem danych jest Stowarzyszenie „Nauka z Kulturą”, ul. Babina 1, 62-800 Kalisz.
- Klauzula informacyjna dotycząca pobieranych danych znajduje się przy formularzu dotyczącym zgłaszania aktywności festiwalowych.
- Wszelkie sytuacje sporne lub nieuregulowane w regulaminie naboru rozstrzygane są przez Organizatora. Decyzje Organizatora są ostateczne i nie podlegają odwołaniu.
- Regulamin naboru jest dostępny na stronie www.kaliskifestiwalnauki.pl.
- Wszelkie zmiany w regulaminie naboru oraz w programie KFN będą publikowane na stronie www.kaliskifestiwalnauki.pl.
- Korzystając z formularza zgłoszeniowego, osoba zgłaszająca potwierdza, że zapoznała się z regulaminem naboru i akceptuje jego postanowienia.
- Wszelkie informacje dotyczące KFN można uzyskać pod numerem telefonu (62) 767 96 82 lub adresem e-mail: biuro@kaliskifestiwalnauki.pl.